Carnestoltes al Centre d’Equitació Poni Club Catalunya

Sempre ens ha agradat celebrar carnestoltes amb els nostres alumnes i ponis. Aquest any, pels alumnes que inicien en salt d’obstacles, vàrem celebrar un concurs social el diumenge 27 de febrer. Amb un total de 60 alumnes en concurs, la jornada es va desenvolupar sense cap incidència, sota un sol esplèndid, i amb un superambient del qual famílies, alumnes i treballadors vàrem poder gaudir.

El principal objectiu d’aquest era celebrar la festa popular de carnestoltes amb la família poniclub, passant un diumenge matí divertit i especial.

Tots i totes varen tenir un premi i una pastanaga per agrair l’esforç a l’animal. A més, cada categoria comptava amb un guanyador a la millor disfressa. Alguns varen ser molt originals, disfressant-se en conjunt amb el seu poni o cavall.

Enhorabona a tots i totes, aquest serà un inici de molts concursos que venen d’ara endavant.